Четвер 24.09.2020 23:08                                                                                             Вхід      Вітаю Вас Гість | RSS

Шкільний музей "Юні захисники Батьківщини"

Зразковий музей «Юні захисники Батьківщини»

Рік заснування:         22 жовтня 1997 року

Профіль музею:        історичний, героїко-патріотичний

Форма власності:      комунальна

Засновники:              Прокопов Віктор Антонович,

Пасічник Микола Дмитрович,

Колодін Іван Іванович

Історична довідка про музей « Юні захисники Батьківщини»

Шкільний музей «Юні захисники Батьківщини»   Мелітопольської міської ради Запорізької області засновано 23 жовтня 1997 року з метою вшанування пам’яті синів полків Великої Вітчизняної війни, формування у молодого покоління національно- патріотичної свідомості,  героїчної спадщини українського народу, пропаганди пам’яток історії, залучення молодого покоління до пошукової  роботи.

Музей має окрему кімнату в приміщенні ЗОШ №7 площею 55 м2, естетично оформлену, технічно оснащену. Фонд музею нараховує понад 400 експонатів, які обліковані в інвентарній книзі, яка прошнурована, пронумерована, завірена печаткою і підписом директора ЗОШ №7 . Фонд музею складається переважно з предметів історичного змісту, зібраних у процесі навчальної, краєзнавчо-пошукової роботи. У музеї створені всі умови для зберігання матеріалів у експозиціях. У музеї наявні такі документи: Статут музею, Положення про музей, уніфікований паспорт, свідоцтво про реєстрацію музею при навчальному закладі, інвентарна книга, план роботи музею, план і структура роботи ради музею, книга відгуків, книга обліку екскурсій, прес-релізи масових заходів, фонокартотека, медіа-тека.

Музей у своїй діяльності керується Законом України "Про музей і музейну справу", нормативними документами Міністерства освіти України,  , Положенням Міністерства освіти "Про музей при позашкільному закладі освіти" та власним положенням про музей – статутом.

Створення музею « Юних захисників Батьківщини» є результатом цілеспрямованої, систематичної, творчої пошуково-дослідницької,  експозиційної роботи.

Музей « Юні захисники Батьківщини» є осередком  виховання школярів міста, який сприяє патріотичному і духовному розвитку  особистості, залучає  учнів до  пошукової діяльності.

Основними формами пропаганди матеріалів музею є: лекції, екскурсії, навчальні заняття, виставки, тематичні тижні , читання, зустрічі за круглим столом з видатними людьми міста, країни тощо.

Тематика екскурсій музею « Юних захисників Батьківщини».

Експозиційні розділи музею обслуговують 10 екскурсоводів, учнів школи.

Зміст тематичних екскурсій:

• Сини полків України та міста
  • Зал бойової слави  126 – Горлівської дивізії, визволитель ниці Мелітополя.
  • Зал « Біль моя – Афганістан».
  • 30 – Іркутсько – Пінської дивізії.
  • Військово – транспортний полк   м. Мелітополя.
  • Небесна сотня та учасники АТО  нашого міста.

Пошукова, науково–дослідницька та методична робота музею

Оскільки головний напрямок роботи патріотичне виховання учнівської молоді , рада музею організовує цікаву пошуково-дослідницьку роботу: щорічно учні  приймають участь у міському конкурсі «Время выбрало нас» .Номінація: авторський літературний твір, проводять обмін досвідом з директором музею « Юні захисники Вітчизни» м. Нижньовартовська Гасан І.В  (передача друкованого матеріалу: Книга «Вартові пам’яті”, «Новий день»,стаття «Є такий музей у школі»,участь у обласному заочному конкурсі пошукових робіт « Твої герої, Запорізький краю». Напрямок роботи «Забуті імена», тема « Гордість і біль моєї родини»

Відвідування музею «Юних захисників Батьківщини»

За 18 років у музеї побувало біля 11000 відвідувачів. Серед них – учні школи, студенти МДПУ ім. Б. Хмельницького, вчителі та учні загальноосвітніх закладів освіти,   представники виконавчої влади, депутати, письменники, поети,делегації їз Запоріжжя, , Мар’їної Горки (Білорусь). Почесними членами музею є  В.А. Прокопов (син – полку), Л.М. Николенко (член міської ради ветеранів війни та проці), В.М. Андреєв (голова мелітопольської ради ветеранів війниЇ.   За цей час екскурсоводами здійснено понад 3 тисячі екскурсій

Традиційні та масові науково-освітні заходи на допомогу вчителям  та організаторам роботи з учнями

•  Практичні семінари з керівниками залів бойової слави міста.
  • Тематичні тижні: « День партизанської слави», « Рідний Мелітополь, ти слави гідний!»,  «День народження 30 – ї Гвардійської Іркутсько – Пінської мотострілецької дивізії , 22 червня – день пам’яті  “Це не повинно повторитися!», «Ніщо не забуто, ніхто не забутий»
  •  Уроки мужності.
  • Зустрічі з ветеранами та учасниками війни.
  • Читання національно – патріотичної літератури.
  • Оглядові екскурсії за експозиціями  музею.