Вівторок 21.09.2021 01:15                                                                                             Вхід      Вітаю Вас Гість | RSS


Меню сайту
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 179
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Правила поведінки учнів

 null

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ

в Мелітопольській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 7

Мелітопольської міської ради Запорізької області

1.  Ці Правила поведінки учнів в навчальному закладі (далі – Правила) розроблені на підставі Закону України  « Про загальну середню освіту» (651-14) , Положення про загальноосвітній навчальний заклад (постанова Кабінету Міністрів України   від 14.06.2000  № 964), Положення про позашкільний  навчальний заклад ( постанова Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 № 433).

2.  Правила  установлюють основні норми поведінки учнів  в приміщеннях та на території навчального закладу, а також  під час  позакласної та позашкільної діяльності.

3.  Мета Правил – створення в навчальному закладі належних умов, що  сприятимуть успішному навчанню кожного учня (вихованця),  вихованню поваги до особистості та її прав, розвитку культури поведінки та навичок конструктивного спілкування, забезпеченню дотримання норм   охорони праці та безпеки життєдіяльності  під час навчально - виховного процесу, позакласної та позашкільної діяльності  учнів (вихованців).

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1  Учні (вихованці) навчального закладу є учасниками навчально-виховного процесу. Вони зобов’язані:

 • оволодівати знаннями, вміннями, практичним навичками в обсязі не меншому, ніж визначено Державним стандартом загальної середньої освіти; підвищувати загальний культурний рівень;
 • дотримуватися  законодавства України, моральних та  етичних норм;
 • брати посильну участь у різноманітних  видах трудової діяльності;
 • бережно ставитися  до державного, громадського і особистого майна;
 • дотримуватися вимог Статуту навчального закладу та цих Правил;
 • дотримуватися правил особистої гігієни.

1.2 Учні (вихованці)  повинні  приходити до школи за 10-15 хвилин до початку  навчальних занять і не затримуватись після них  більш, ніж на 15 хвилин ( якщо вони не приймають участь в навчально-виховному процесі). Учні, які прийшли після першого дзвоника, вважаються такими, що запізнилися.

1.3 По дорозі до навчального закладу та в зворотному напрямі учні (вихованці) повинні дотримуватись гарних манер, не порушувати правила поведінки у громадських місцях.

1.4  При вході до навчального закладу  дотримуються правил ввічливості. У літній період учні направляються в свої класи згідно розкладу уроків, в зимовий час -  знімають в гардеробі верхній одяг і також  направляються в свої класи згідно розкладу уроків. У гардеробі учні поводяться  тихо, спокійно, роздягаються швидко, не затримуючись. Ігри і метушня у гардеробі заборонені. Відвідування гардероба протягом дня дозволяється лише  у присутності  гардеробниці.

1.5  Всі учні (вихованці)  зобов'язані приходити до навчального закладу в чистому, охайному одязі  ділового стилю, з акуратною зачіскою. Одяг повинний відповідати віковим особливостям учнів, їх статі та санітарно-гігієнічним вимогам.

       Учням (вихованцям) забороняється носіння в навчальному закладі  прикрас (намисто, сережки, обручки та інша біжутерія) так як це може призвести до травматизму. Спортивний одяг дозволяється використовувати тільки на заняттях з фізичної культури або під час спортивних змагань.

На уроках трудового навчання, хімії, інформатики учні повинні бути у спеціальному одязі.  В спортивній залі заняття  повинні проходити тільки у спортивному одязі та взутті.

       Взуття учнів повинно бути травмонебезпечним, з фіксованим голеностопом та на стійкому, невисокому підборі.

       Учні повинні виконувати правила особистої гігієни: контролювати чистоту тіла, рук, зубів, носа; нігті повинні бути коротко підстрижені.

       На свята  учні  мають бути одягнені урочисто. На вечори відпочинку, дискотеки дозволяється  використовувати святковий одяг.

1.6 Учням (вихованцям) забороняється:

 • приносити до навчального закладу  та на його територію з будь - якою метою і використовувати будь - яким способом зброю всіх видів, газові балончики,  вибухові або вогненебезпечні предмети і речовини; спиртні напої, наркотичні та  інші одурманюючі речовини і отрути; 
 • вживати  або з'являтися в навчальному закладі, а також у громадських місцях у стані  алкогольного сп’яніння;
 •    паління цигарок  в приміщеннях й на території  навчального закладу;
 •    вживання нецензурних слів.  

1.7 Не дозволяється без дозволу педагогів йти зі школи і з її території в урочний час. У разі пропуску навчальних занять учні повинні надавати класному керівнику довідку від лікаря або записку від батьків (або особи, що їх замінює) про причину відсутності на заняттях. Пропуск  навчальних занять  без поважних причин є порушення дисципліни.

1.8 Учні зобов’язані приходити до школи з  необхідним  для навчання  приладдям

( підручниками,  зошитами, щоденником, спортивний одяг та взуття тощо).  Приносити в навчальний заклад сторонні предмети, які можуть призвести до травматизму забороняється.

1.9  Учні повинні приходять до школи з підготовленим домашнім завданням з  усіх предметів згідно з розкладом уроків.

1.10 Учені (вихованці) повинні  проявляти  повагу до старших, піклуватися про молодших. Учні (вихованці)  й педагоги звертаються один до одного шанобливо. Діти поступаються дорогою дорослим, старші школярі - молодшим, хлопчики - дівчаткам. При розмові зі старшими учень (вихованець) повинен встати. Руки в кишенях тримати не дозволяється. На запитання відповідати спокійно, не сперечатися.

1.11  Учні (вихованці) несуть особисту відповідальність за збереження своїх речей (портфель з підручниками і навчальним приладдями, спортивна форма, одяг та взуття, телекомунікаційні засоби тощо).

1.12   Крадіжки особистого або  майна навчального закладу  є грубим порушенням Статуту закладу  і даних  Правил. Учні (вихованці), що викриті в крадіжці або псування майна інших осіб  зобов'язані відшкодувати матеріальний збиток, нанесений потерпілим.

1.13  Учні (вихованці)  не повинні  ображати, принижувати однокласників інших учнів (вихованців) навчального закладу,  фізично  або психологічно тиснути на них.

1.14 Поза школою учні (вихованці) поводяться скрізь і всюди так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім'я  навчального закладу.

1.15 Учні (вихованці) повинні зберігати майно навчального закладу, надавати посильну допомогу в його ремонті. Втрата або псування майна навчального закладу з боку учнів

(вихованців) компенсується їх батьками або особами, які їх замінюють.

1.16 Непокора вчителям, адміністрації навчального закладу, необґрунтована відмова відповідати на уроці, відмова заповнювати щоденник або надати його вчителю для виставлення оцінки є порушеннями  дисципліни.

1.17  За порушення  вимог цих Правил до учнів (вихованців) можуть застосовуватися дисциплінарні стягнення, якщо це  передбачено Статутом навчального закладу.

2. ПОВЕДІНКА НА ЗАНЯТТЯХ.

2.1 Учні загальноосвітніх  навчальних закладів  (ЗНЗ) повинні своєчасно з'являтися на урок та позакласні заходи.

2.2  Після дзвінка  на урок  всі  учні повинні зайняти свої робочі місця. На учбових столах (партах) не повинно бути нічого зайвого.

2.3 При вході педагога в клас учні встають на знак вітання, сідають після того, як учитель відповість на вітання і дозволить сісти. Так само учні вітають будь - якого дорослого, що увійшов до класу під час занять. При виході з класу вчителя або іншого дорослого учні також встають.

2.4  Для відповіді на запитання вчителя учні повинні встати. У деяких випадках можлива відповідь учнів сидячи. Цей  порядок визначає вчитель.

2.5  Учні, які бажають відповісти чи щось запитати у вчителя, зобов’язані підняти руку. Привертати до себе увагу вчителя іншими способами не дозволяється.

2.6 Під час уроку, сидячи за робочим столом (партою), учні зобов’язані слідкувати за поставою, нахилом голови, розташуванням ніг. Учні зобов’язані виконувати розпорядження вчителів стосовно правильної постави.

2.7 Протягом уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими, що не стосуються уроку, справами. Використання жувальної гумки, цукерок під час уроків заборонено. Урочний час повинен використовуватися учнями тільки для навчання.

2.8 Підказки, списування контрольних робіт учням категорично заборонено.

2.9  За першою вимогою вчителя (класного керівника) учням необхідно пред'явити щоденник. Всі робочі записи в щоденниках  повинні виконуватися охайно. Після кожного навчального тижня батьки учня ставлять свій підпис у щоденнику.

2.10 Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен підняти руку і попросити дозвіл у вчителя.

2.11  На уроках заборонено використовувати  плеєри, приймачі, мобільні телефони або інші будь-які технічні пристрої, що не передбачені навчальною програмою.

2.12 Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки після того, як вчитель оголосить про закінчення уроку, учні можуть покинути клас.

2.13 Учні повинні своєчасно виконувати домашні завдання. Пропуски уроків з будь-яких причин не є підставою для невиконання домашнього завдання.

3.ПОВЕДІНКА  НА  ПЕРЕРВАХ

3.1  Після оголошення вчителем перерви учні повинні навести чистоту і порядок на своєму робочому місці  і вийти з класу. В класі залишаються чергові учні, які провітрюють приміщення, готують класну дошку, допомагають вчителю підготувати клас до наступного уроку.

3.2  Учні під час перерви повинні підкорятися вимогам чергових вчителів  та  учнів. На вимогу чергового вчителя  вони повинні назвати своє ім’я, прізвище та клас.

3.3 До кабінету директора, заступників директора та учительської учні заходять  лише постукавши і спитавши  дозволу.

3.3  В приміщеннях учні повинні дотримуватися наступного порядку: розмовляти не дуже голосно, ходити спокійно, триматися правого боку. Рухаючись  по сходах,  не бігати, не перестрибувати через  кілька сходинок.

3.4  В теплу погоду дозволяється проводити перерву на шкільному подвір’ї, спортивному майданчику, але не займатися на спортивному обладнанні без дозволу.  В зимовий період виходити з приміщення  школи на територію закладу без верхнього одягу забороняється.

3.5  У разі запізнення на урок учні повинні  постукати у двері кабінету, зайти,  вибачитися  перед вчителем за спізнення і попросити дозволу сісти на місце.

3.6 Під час перерв учням забороняється:

 • бігати по коридорам, рекреаціям,  сходами, поблизу вікон  та в інших місцях, не

пристосованих для ігор;

 • штовхати один одного, кидатися предметами,  застосовувати фізичну силу для

вирішення будь - якої проблеми;

 • вживати непристойні вирази і жести на адресу будь - яких осіб, шуміти, заважати

відпочивати іншим.

3.7  Учні повинні піклуватися  про чистоту в школі. В приміщеннях та на території закладу не смітити. Використана жувальна гумка та інше сміття  викидаються тільки у спеціально
відведені для цього корзини. Взуття перед входом у школу очищується.

3.8  Учні, знаходячись в їдальні:

 • підкоряються вимогам вчителя і працівників їдальні;
 • дотримуються санітарно-гігієнічних вимог (мити руки з милом, користуватися серветкою або рушничком);
 • дотримуються черги при купівлі їжі;
 • проявляють увагу і обережність при отриманні та вживанні гарячих й рідких страв;
 • вживають їжу і напої  тільки в їдальні;
 • після вживання їжі  прибирають за собою столові прибори і посуд.

4.ПОВЕДІНКА   ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ЗАНЯТЬ.

4.1  Після закінчення занять учні повинні  отримати одяг з гардеробу, акуратно одягнутися і покинути навчальний заклад, дотримуючись правил ввічливості. Вони не мають права знаходитися в приміщенні навчального закладу після закінчення  навчальних занять або позаурочних заходів без дозволу працівників школи.

4.2  Під час знаходження на території школи та при проведенні шкільних заходів учні не повинні  скоювати дії, небезпечні для власного життя і здоров'я  оточуючих.

4.3  Чергові учні після закінчення занять провітрюють класні приміщення, наводять в них порядок ( миють дошку, підмітають  і миють підлогу), поливають квіти. Закривають вікна і кватирки.

4.4  Роботи по прибиранню класу розподіляються відповідно статі учнів: легкі роботи виконують дівчата, важчі – хлопчики. При цьому категорично забороняється перевищення норм підняття вантажів, встановлені Санітарними правилами.

5.  ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ  УЧНЯМИ У НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ  ОСОБИСТИХ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ  ЗАСОБІВ  (МОБІЛЬНИХ ТЕЛЕФОНІВ, КПК, ПЛАНШЕТІВ ТОЩО)

5.1Даний Порядок використання особистих телекомунікаційних засобів (мобільних телефонів, КПК, планшетів тощо)  (далі - Порядок) розроблений з метою  регламентації використання особистих телекомунікаційних засобів (ТКЗ)  у ЗОШ № 7,  захисту громадянських прав  усіх суб’єктів навчально-виховного процесу. Виконання Порядку сприяє  підвищенню якості та ефективності освітніх послуг, а також гарантує психологічно комфортні умови навчального процесу.

5.2 Дія цього Порядку поширюється на всіх учнів навчального закладу. Порушення вимог Порядку повинне розглядатися як порушення даних Правил.

5.3  Учні   не  мають право  використовувати особисті  ТКЗ під час навчальних занять,   за винятком коли  їх використовують  як  технічні засоби  навчання (електронний підручник, Інтернет – ресурси тощо). У позаурочний час користуватися особистими ТКЗ учні мають право без обмежень.

5.4 Відповідно до законодавства України, у   закладі забороняється проводити будь-які кіно –, фото - зйомки   особистими ТКЗ  без дозволу адміністрації.

5.5  Дозвіл на  використання учнями особистих ТКЗ  в навчальному  закладі надається батьками, або особами, що їх заміняють. У початкових класах цей дозвіл повинен підтверджуватися  письмовою заявою.

5.6 Навчальний заклад та його працівники  не несуть  відповідальності за втрату або пошкодження особистих ТКЗ, крім випадків безпосередньої їх вини у цьому. Учні, у яких є ТКЗ, повинні  особисто  дбати про його збереження. Питання про матеріальну відповідальність за зіпсування особистих ТКЗ вирішується згідно з законодавством  України.

5.7  З метою попередження травматизму   учні,  під час використання особистих ТКЗ,  повинні дотримуватись правил безпеки життєдіяльності.

5.8  Якщо  вчитель не повідомив, що особисті ТКЗ будуть використовуватися у  навчально-виховному процесі, учні повинні  перед початком уроку   їх  вимкнути. Під час навчальних занять забороняється  здійснювати дзвінки, посилати SMS - повідомлення,  гратися, обмінюватися інформацією,  слухати радіо і музику тощо.

5.9 Якщо учень під час  уроку  дістав  без дозволу вчителя   особистий ТКЗ  і почав ним  користуватися, вчитель зобов'язаний зробити йому зауваження.

5.10 Невиконання учнем вимог вчителя є грубим порушенням цих Правил,  тому адміністрація навчального закладу має право застосувати до нього заходи дисциплінарного впливу, що передбачені Статутом навчального закладу.

5.11  Під час використання  особистого ТКЗ  з дозволу вчителя (як  технічний засіб навчання)  учні зобов’язані безперечно виконувати всі вказівки вчителя і додержуватися правил безпечного поводження з електронною технікою.

 

 

Дані Правила затверджені

на засіданні Ради школи

Протокол № 4

Від 03.04.2015

 

Карта проїзду


Пошук
Календар
«  Вересень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Архів записів
Друзі сайту

МО вчителів інформатики м. Мелітополя

МО вчителів музичного мистецтва м. Мелітополя

МО вчителів української мови та літератури м. Мелітополя

МО вчителів англійської мови м. Мелітополя

МО вчителів ОЗВ м. Мелітополя

МО вчителів технічної праці м. Мелітополя

МО вчителів фізики м. Мелітополя

МО вчителів фізкультури м. Мелітополя

МО вчителів математики м. Мелітополя

МО вчителів обслуговуючої праці м. Мелітополя

МО вчителів економіки м. Мелітополя

МО вчителів ОЗ м. Мелітополя

www.mon.gov.ua

www.kmu.gov.ua

www.kmu.gov.ua

dneprtest.dp.ua/cms/index.php

miskyomelit.ucoz.ru/

www.ciit.zp.ua

www.useti.org.ua

www.testportal.gov.ua http://mz.com.ua/ https://mdpu.org.ua/

Block title
Block content

Мелітопольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 © 2021
Безкоштовний хостинг uCoz