Неділя 18.03.2018 07:57                                                                                             Вхід      Вітаю Вас Гість | RSS


Меню сайту
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 114
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Блог

Головна » 2017 » Березень » 24 » Домашнє насильство
18:17
Домашнє насильство

«Що робити у випадку, коли чоловік здійснює психологічне насильство в сім’ї. Все що я намагаюсь йому сказати він не слухає або робить вигляд, що не чує. Я вже втомилася від такого життя але покинути його не можу бо маємо двоє дітей. Крім того я його люблю і мені хотілося би налагодити стосунки з ним. Чи могли б Ви мені щось порадити?»

 

Якщо чоловікові і жінці не вдається самостійно вирішити проблему в сімейному колі, в такому разі можна звернутися за допомогою до фахівців. Це може бути психолог або психотерапевт. Якщо Ви не мали можливості поділитися без побоювань своїми почуттями з батьками або з тими, хто Вам близький в минулому, то Вам, швидше за все, буде важко говорити про це з близькими Вам людьми тепер. І навіть не дивлячись на їх підтримку, Ви все-одно не зможете вільно та відкрито висловити свої емоції.

Саме в такі моменти допомога психолога або психотерапевта може виявитися дуже корисною. Коли Ви спілкуєтеся з людиною, на якого не проектуєте свої страхи, можете відкритися повністю і проаналізувати все ваше сімейне життя. На сьогоднішній день є багато центрів, де працюють такі фахівці, що займаються вирішенням сімейних конфліктів, або ж, як це прийнято говорити, сімейною психотерапією. Тут дуже важливим є момент взаємного проходження такого курсу. Зрозуміло, шлях до створення благополучного сімейного життя не завжди буває легким. Для цього необхідні колосальні зусилля і терпіння, тому що процес проходження сімейної психотерапії може бути досить тривалим і залежить від того, наскільки наполегливо ви працюєте. Звернувшись до фахівця, Ви навчитеся виражати свої почуття по відношенню до близької людини, більше розуміти один одного, освоїте техніку вирішення проблем, що виникають через нерозуміння. Зазвичай ми не знаємо, як поводитися стикаючись з тими чи іншими проблемами, тому, відчуваємо труднощі, сором і страх. Вам необхідно поділитися цими почуттями, адже пригніченість, гіркота, образа і спустошеність самі по собі не підуть, а ще більше почнуть збільшуватися. У результаті сімейної психотерапії з глибини душі піднімуться емоції, яких варто позбутися. Не треба здаватися – краще активно займіться аналізом своїх почуттів! Крім того спілкування в групах підтримки також дає позитивний ефект. Перебуваючи в компанії тих, хто близько Вам не знайомий, але налаштований співчутливо, Ви отримуєте можливість висловити ваші почуття. І якщо Ви помітите, нехай і маленькі, але кроки вперед у Ваших сімейних відносинах, не залишайте це без уваги і схвалення.

Пам'ятайте, засвоїти нові моделі поведінки не просто, і на це потрібен час! 

 

«Чоловік останнім часом мене просто зненавидів, почав бити, кидатися на мене і дитину з ножем та знущатися морально! Після чергового скандалу він приносить квіти та просить пробачення, каже що це більше не повториться... Я завжди йому пробачаю і даю шанс усе виправити, але це не допомагає і насильство стає ще жорстокішим… Як бути в такій ситуації, допоможіть знайти вихід?»

 

Для того що б, знайти вихід з даної ситуації, необхідне усвідомлення власної позиції в сім'ї. Вам треба чітко і твердо вирішити для себе «Чи хочу я змінити своє життя?». Зважте всі «За» і «Проти». Ви пишете «люблю і ненавиджу»...

Неможливо знаходитися на двох позиціях одночасно. Вам просто необхідно визначитися. Знайдіть для себе час і накресліть на аркуші паперу дві колонки. В одну колонку напишіть всі позитиви Вашої сімейного життя, а в іншу - негативи. Після того, як список буде завершено, Вам треба буде уважно його розглянути, проаналізувати і усвідомити чого ж усе-таки більше плюсів чи мінусів?

1. Якщо плюсів виявиться більше. Подумайте про Ваше подальше життя та про життя Вашої дитини! Адже дитина, яка стала жертвою фізичного та психологічного насильства, або була свідком таких відносин між батьками, отримує певний урок. На тлі отриманої психологічної травми вона чітко засвоює, що це норма сімейного спілкування і така поведінка цілком припустима в будь-яких взаєминах, що саме агресією можна досягти бажаного результату. З часом дитина переносить такий досвід у власне доросле життя. З'являється впевненість, що для того щоб задовольнити свої бажання треба застосувати силу або маніпулювання. Крім того, існує таке поняття, як "цикл насильства" або "колесо насильства". Перша стадія – це загострення напруги. Друга – це саме насильство. Третя стадія називається «медовий місяць». На цій стадії кривдник вибачається і обіцяє, що більше ніколи такого не повториться. Але тут необхідно пам'ятати, що в 99% випадків це все повториться знову! Доведено, що з кожним разом насильство стає дедалі жорсткішим і грубішим. Займати позицію повного послуху і підпорядкування не варто інакше кривдники, які не отримують своєчасної відсічі, відчувають вседозволеність та переходять від словесних маніпуляцій до фізичного насильства. Запам'ятайте найважливіше і ключове - Ви не винні в тому, що чоловік так чинить по відношенню до Вас!

2. Якщо мінусів виявиться більше. Це може бути для вас справжнім розчаруванням, але ... Вам треба бути готовою до того, що за своє щастя і свободу потрібно буде боротися. Ніхто не має права Вас бити, принижувати, ображати і порушувати Ваші права! І найголовніше, якщо Ви починаєте боротьбу, пам'ятайте, що Вам треба буде довести справу до кінця! А це дуже важливо! Згадайте народну мудрість: "Хто сам себе береже, того й біда обходить". Не треба закривати очі на реальні факти і вмовляти себе не звертати уваги на насильство. Якщо Ви зіткнулися з першими (ще "легкими") проявами насильства, подумайте про власну безпеку та безпеку своєї дитини! Не мовчіть! Поговоріть про вашу проблему з рідними, близькими, друзями. Найчастіше, кривдники бояться розголошення. І найважливіше - не замикайтеся в собі і не сидіть вдома. Таким способом вихід буде знайти складно ...

Пам'ятайте! Насильство може стати ще жорсткіше, коли кривдник дізнається про бажання жертви припинити з ним стосунки. Але якщо Ви зважилися на це, будьте готові захищати свої права і права дитини. Попередньо обміркуйте можливі варіанти вирішення таких гострих питань як поділ майна, аліменти, визначення місця проживання. Звичайно, краще відразу звернутися за допомогою до кваліфікованих юристів соціальних служб чи громадських організацій, послуги яких є безкоштовними.

 

«Куди звернутися за допомогою у випадку насильства в сім'ї. До того ж мені погрожують, що вб'ють, якщо я звернуся за допомогою! І я дійсно боюся, що саме так і станеться, тому що мій чоловік рідко буває у тверезому стані... Допоможіть, як я повинна діяти в даному випадку?»

 

Якщо конфліктну ситуацію не вдається залагодити, то в даному випадку слід звернутися до правоохоронних органів. Зрозумійте, Ви маєте право на безпечне життя без знущань та страху! У такому разі варто чітко вирішити для себе: чи Ви бажаєте просто поскаржитися до державної інституції чи справді змінити своє життя.

Законом України «Про попередження насильства в сім’ї» передбачено як заходи по відношенню до осіб, котрі чинять насильство, так і заходи щодо надання допомоги потерпілим. По відношенню до осіб, які вже вчинили насильство в сім’ї або погрожують це зробити в арсеналі дільничних інспекторів або працівників кримінальної міліції у справах дітей є такі способи впливу:

• Винесення офіційного попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї;

• Взяття кривдника на профілактичний облік (1 рік);

• Винесення захисного припису, згідно з яким забороняється чинити певну дію (дії) по відношенню до жертви насильства в сім’ї. Серед переліку можливих заборон – ведення телефонних переговорів з жертвою, розшукування чи відвідування її тощо.

Якщо тривалий час проти Вас здійснювалися акти фізичного насильства, Вам необхідно зняти побиття. На судмедекспертизу Вас також може направити дільничний інспектор або інший співробітник міліції районного відділення, до якого Ви маєте звернутися з заявою про насильство.

Письмова заява подається на ім’я начальника державного правоохоронного органу. В ній коротко та чітко вказуються всі обставини справи та висловлюється конкретна вимога стосовно наслідків заяви. Письмова заява може бути направлена, як цінний лист з повідомленням про доставку, чи подана особисто, але обов’язково на копії, яку Ви залишаєте у себе, повинен стояти вхідний номер та дата отримання Вашої заяви правоохоронним органом.

Якщо залишатися вдома з кривдником небезпечно і це загрожує Вашому здоров’ю та життю, Ви можете звернутися до соціально-реабілітаційних центрів або кризових центрів для осіб потерпілих від насильства в сім’ї. Подібні центри є майже у всіх регіонах України. Термін перебування до 3-х місяців. Тут Ви будете в безпеці і можете розраховувати на їжу, одяг, кімнату, емоційно-психологічну підтримку. В Центрі можна отримати індивідуальні консультації юриста, соціального працівника, а також пройти курс психотерапевтичної допомоги. Почуваючись у безпеці Ви зможете спокійно і виважено поставитись до проблем, що виникли в сім’ї, прийняти рішення, як бути далі.

НАСИЛЬСТВУ МОЖНА І ПОТРІБНО ПРОТИДІЯТИ!  

 

«У моєму домі живе сім’я, де часто чиняться сварки та бійки. Чоловік приходить з роботи п’яний і починає бити дружину та дітей. На запитання „чому не викликаєте міліцію?” сусідка відповідає, що на звернення про допомогу, почула у відповідь „розберетесь самі”. Поясніть, будь ласка, як повинна діяти міліція у таких випадках?»

 

Здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї в межах наданих їм повноважень покладається на

 

  • спеціально уповноважений орган виконавчої влади з питань попередження насильства в сім'ї;

  • відповідні підрозділи органів внутрішніх справ; органи опіки і піклування;

  • спеціалізовані установи для осіб, які вчинили насильство в сім'ї, та осіб, які потерпіли від насильства в сім'ї.

 

Підставами для вжиття заходів з попередження насильства в сім’ї є:

- заява про допомогу особи, потерпілої від насильства в сім'ї. або члена сім’ї, стосовно якого існує реальна загроза вчинення насильства в сім’ї;

- висловлене особою, потерпілою від насильства в сім'ї або членом сім’ї, стосовно якого існує реальна загроза вчинення насильства в сім’ї, бажання на вжиття заходів з попередження насильства в сім’ї у разі, якщо повідомлення або заява надійшли не від нього особисто;

- отримання повідомлення про застосування насильства в сім’ї або реальної загрози його вчинення стосовно неповнолітнього чи недієздатного члена сім’ї.

Служба дільничних інспекторів міліції та кримінальна міліція у справах дітей:

- бере на профілактичний облік осіб, схильних до вчинення насильства в сім’ї, та проводить виховно-попереджувальну роботу з ними;

- відвідує сім’ї, члени яких перебувають на профілактичному обліку, за місцем їх проживання і проводить з ними профілактичну роботу;

- приймає та розглядає у межах своїх повноважень, визначених законом, заяви і повідомлення про насильство в сім’ї або про реальну загрозу його вчинення;

- повідомляє членів сім’ї, де виникає реальна загроза вчинення насильства в сім’ї або де було вчинено насильство в сім’ї, про права, заходи і послуги, якими вони можуть скористатися;

- направляє осіб, потерпілих від насильства в сім'ї до спеціалізованих установ для жертв насильства в сім’ї;

- виносить захисні приписи у випадках, передбачених ЗУ «Про попередження насильства в сім’ї ».

Повноваження кримінальної міліції у справах дітей поширюються на випадки, коли особа, потерпіла від насильства в сім'ї або особа, стосовно якої існує реальна загроза вчинення насильства в сім’ї, а також особа, що вчинила насильство в сім’ї, не досягли 18-річного віку. 

Переглядів: 42 | Додав: LifeKornienko | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Єдина Україна!
Пошук
Карта проїзду


Календар
«  Березень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту

МО вчителів інформатики м. Мелітополя

МО вчителів музичного мистецтва м. Мелітополя

МО вчителів української мови та літератури м. Мелітополя

МО вчителів англійської мови м. Мелітополя

МО вчителів ОЗВ м. Мелітополя

МО вчителів технічної праці м. Мелітополя

МО вчителів фізики м. Мелітополя

МО вчителів фізкультури м. Мелітополя

МО вчителів математики м. Мелітополя

МО вчителів обслуговуючої праці м. Мелітополя

МО вчителів економіки м. Мелітополя

МО вчителів ОЗ м. Мелітополя

www.mon.gov.ua

www.kmu.gov.ua

www.kmu.gov.ua

dneprtest.dp.ua/cms/index.php

miskyomelit.ucoz.ru/

www.ciit.zp.ua

www.useti.org.ua

www.testportal.gov.ua http://mz.com.ua/

Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Мелітопольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz